PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 maja 2012 07:53

Kosmetyki

 

Przygotowania do turnieju tańca obejmują również zrobienie odpowiedniego make up’u. Dotyczy to nie tylko tancerek...

Podstawową cechą dobrego makijażu turniejowego jest to, że ma być on widoczny. Ma podkreślać rysy twarzy oraz dobrze komponować się ze strojem. Sztuczne rzęsy, doklejane błyszczące kamienie czy niekiedy doczepiane włosy to elementy wielu tanecznych wizerunków. Pomocny okazuje się puder brązujący, który nadaje skórze lekko opalony wygląd. Na turniejach tańca parkiet otoczony jest kolorowymi światłami, dlatego opalenizna jest ważna, by nie wyglądać blado. Kolorystyka cieni do powiek jest dostosowana do stroju tancerki. Jeśli ma ona niebieską sukienkę, to pewnie będzie dobrze wyglądać z elementami niebieskiego cienia do powiek. Oprócz znanych marek kosmetyków, istnieją również specjalne linie kosmetyczne przeznaczone dla tancerzy. Takie kosmetyki można kupić w specjalnych sklepach tanecznych lub na turniejach tańca, gdzie również pojawiają się przedstawiciele sklepów z artykułami tanecznymi. Tancerze pewnie należą do grupy osób, które najczęściej używają...samoopalacza. Opcją jest również solarium lub naturalna opalenizna. W sklepach tanecznych można dostać samoopalacze w dość ciekawych i użytecznych formach: w spray lub w sztyfcie z gąbką (w formie brązera, dającego natychmiastowy efekt). Takie formy ułatwiają oczywiście korzystanie z kosmetyków przed turniejem, kiedy mamy tylko kilkanaście minut na przygotowanie.

Turniejowy make-up jest również wymogiem dla tancerzy. Dlatego mężczyzna z gładko zaczesanymi włosami oraz z dużą ilością pudru brązującego na twarzy nie powinien nikogo dziwić.

Przygotowanie fryzury to również czasochłonne zajęcie. Włosy nie mogą przeszkadzać w tańcu, dlatego tancerki muszą mieć je albo spięte w kok bądź kucyk, albo mieć krótką fryzurę, która również wymaga odpowiedniego ułożenia. Najczęściej to grube warstwy lakieru i żelu sprawiają, że fryzura może wytrzymać nawet kilkanaście godzin.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2012 08:08